how-to-add-an-addon-domain-in-cpanel

اضافه کردن دامنه اضافه به هاست و تنظیمات دامنه جدید

جهت اضافه کردن دامنه جدید ( Addon Domain ) به هاست فعلی خود طبق روش زیر اقدام نمایید

نکته 1 : حتما باید نیم سرورهای دامنه ای که قصد دارید با هاست اضافه کنید با نیم سرورهای هاست فعلی شما یکی باشد برای بررسی این موضوع اگر دامنه .ir میباشد از طریق nic.ir هویز دامنه را چک کنید و اگر دامنه بین المللی است از طریق سایت who.is میتوانید هویز دامنه را مشاهده کنید و اگر نیم سرورها یکی نمیباشد ابتدا نیم سرورها را تغییر دهید و 24 ساعت بعد مجدد اقدام به انجام مراحل پایین نمایید .
نکته 2 : ابتدا باید بررسی بفرمایید هاست شما به شما اجازه میدهد چه تعداد دامنه مجاز هستید اضافه کنید .
برای شروع ابتدا وارد سی پنل شوید .
 1. از ستون سمت راست سی پنل قسمت Addon Domains را مشاهده کنید که چه تعداد به شما اجازه اضافه کردن را میدهد در هاستی که ما داریم نوشته شده است 0/1 یعنی ما مجاز هستیم 1 دامنه به هاست اضافه کنیم که الان مقدار اضافه نشده و پس از اموزش این مقدار به 1/1 تغییر میکند یعنی ما یک دامنه به هاست اضافه کرده ایم .
 2. جهت اضافه کردن دامنه به هاست ابتدا ابزار Addon Domains را کلیک کنید تا باز شود .
 3. در این صفحه شما 3 کادر و یک دکمه مشاهده میکنید که به ترتیب باید در قسمت :
 4. New Domain Name : نام دامنه ای که قصد دارید اضافه کنید را به همراه پسوند آن تایپ کنید
  Subdomain : این قسمت توسط سی پنل براساس نام دامنه شما نوشته میشود اما این امکان را دارید که به هر نامی که علاقه دارید تغییر دهید این بخش پوشه ای میباشد که در سی پنل ایجاد میشود و میتوانید بعنوان پوشه public_html دامنه جدید از آن استفاده کنید شما هر فایلی که در این پوشه قرار دهید با وارد شدن به دامنه جدید نمایش داده میشود .
  Document Root : در این بخش ادرس پوشه ای که ایجاد میشود را میتوانید مشاهده کنید در این مثال /newdomain.com میباشد یعنی یک پوشه به نام newdomain.com در روت هاست ما ایجاد شده است
  Add Domain : با کلیک بروی این دکمه فرایند ساخت پوشه تکمیل میشود و امکان راه اندازی سایت جدید خود را در پوشه ای که ساختیم خواهیم داشت . هم اکنون وارد مدیریت فایلها میشویم و پوشه ساخته شده را بررسی میکنیم و برای راه اندازی سایت جدید از این پوشه استفاده میکنیم
  1. نکته مهم :
   در صورتیکه با خطای :
   (XID n3e8mg) Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.
   مواجه شدید به معنای این است که دامنه جدیدی که قصد دارید اضافه کنید نیم سرورهای آن با هاستی که دارید مطابقت ندارد و باید نیم سرورهای دامنه را ابتدا تغییر دهید و 24 ساعت صبر کنید سپس دامنه را به هاست مجدد طبق مراحل بالا اضافه کنید .

نظرات (2)

امتیاز 0 از 5 از 0 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یک سایت دارم که الان کار می کند و به ns هاستینگ مربوطه متصل می باشد، اما از همان شرکت یه هاست جدید تهیه کرده ام که ns آن هم همان هست حالا می خواهم دامنه قبلی که در بالا گفته ام را به هاست جدید با استفاده از add-an-addon-domain اضافه...

سلام من یک سایت دارم که الان کار می کند و به ns هاستینگ مربوطه متصل می باشد، اما از همان شرکت یه هاست جدید تهیه کرده ام که ns آن هم همان هست حالا می خواهم دامنه قبلی که در بالا گفته ام را به هاست جدید با استفاده از add-an-addon-domain اضافه نمایم. اما با خطا مواجه می شوم. لطفا راهنمایی می فرمایید؟
(ضمن اینکه فعلا نمی خواهم سایت اصلی یعنی اولی را حذف کنم)

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من میخوام پوشه ایجاد شده در root ایجاد بشه مطابق شکل بالا ، متاسفانه در public_html ایجاد میشه ( داخل محتوای دامنه اصلی که سرویس cpanel روی اون نصب هست .
چطوری این کار رو انجام بدم ؟

نظری ثبت نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال نظر به عنوان مهمان
امتیاز به این مطلب:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟